DOFINANSOWANIE NA LIKWIDACJĘ BARIER ARCHITEKTONICZNYCH - KRZESEŁKO SCHODOWE DLA SENIORA I OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Dofinansowanie likwidacja barier architektonicznych krzesełka schodowe schodołazy

PFRON Likwidacja barier architektonicznych do 95%

Dofinansowanie likwidacja barier architektonicznych krzesełka schodowe oraz schodołazy to nieoceniona i zarazem uniwersalna pomoc dla seniora. Urządzenia te z powodzeniem likwidują bariery architektoniczne w postaci schodów. Windy przyschodowe mają wiele zalet i z łatwością wpasowują się w każde wnętrze. Krzesełko można zamontować prawie na wszystkich schodach.

Schodołazy gąsienicowe i kroczące

Schodołazy natomiast dzielą się na schodołazy gąsienicowe i kroczące. Wśród sprzętów rehabilitacyjnych dla seniora i osób z niepełnosprawnością ruchową oba modele cechują się łatwym użytkowaniem.

Krzesełko schodowe Flow X

Krezesło schodowe dofinansowanie do 95%

Cena krzesła schodowego

Cena krzesełka schodowego - windy schodowej dla osoby starszej to często duży wydatek, często przewyższający jej możliwości finansowe. Większość osób nie wie, że zakup i montaż krzesła schodowego mogą być sfinansowane w ramach dofinansowanie likwidacja barier architektonicznych ze środków PFRON. Cena krzesła schodowego może być bardzo atrakcyjna za sprawą dofinansowania nawet do 95%. Ile kosztuje krzesełko schodowe lub schodołaz? Czy da się na nie pozyskać dofinansowanie w ramach Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych?

Dofinansowanie na windy schodowe

Jak pozyskać dofinansowanie na krzesełko schodowe?

Ze środków PFRON za pośrednictwem PCPR, MOPR, MOPS istnieje możliwość uzyskania dofinansowania likwidacji barier architektonicznych nawet do 95% wartości krzesełek wind schodowych lub schodołazów. W tym celu należy najpierw wykonać kosztorys inwestycji (tu służymy naszą pomocą). Następnie wypełnić właściwy wniosek o likwidację barier i złożyć go w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie, Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie lub Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej właściwym miejscu zamieszkania osoby niepełnoprawnej lub seniora.

Środki finansowe na realizacje zadania likwidacji barier pochodzą z instytucji państwowych, takich jak PFRON.

Krzesło schodowe Flow 2A dofinansowanie likwidacja barier
Krzesło schodowe FLOW X dofinansowanie likwidacja barier

Krzesło schodowe dla seniora

Dla kogo przewidziane jest dofinansowanie?

Ze wsparcia skorzystają te osoby, których niepełnosprawność nie pozwala na swobodne poruszanie się po schodach lub jest utrudniona ze względu na stan zdrowia. Wysokość przyznanego dofinansowania będzie uzależniony od sytuacji materialnej wnioskodawcy, stopnia jego niepełnosprawności, warunków socjalnych i innych czynników.

Dofinansowanie likwidacja barier krok po kroku

Dofinansowanie ze środków PFRON na likwidację barier architektonicznych w związku z indywidualnymi potrzebami osób niepełnosprawnych

Osoby niepełnosprawne uzyskują pomoc do 95% kosztów poniesionych na zakup takiego urządzenia. Ważnym czynnikiem jest okres w jakim wnioskujemy. Wcześniej złożony wniosek, to większa szansa na pozyskanie dofinansowania, ponieważ mogą one być rozpatrywane w kolejności. Najlepiej udać się do danej instytucji już z początkiem nowego roku, wtedy też powyższe instytucje zaczynają przyjmować wnioski na nowy rok.

Odwiedź nasze profile społecznościowe