DOFINANSOWANIE PFRON PCPR NA LIKWIDACJĘ BARIER ARCHITEKTONICZNYCH - KRZESEŁKO SCHODOWE SCHODOŁAZ DLA SENIORA I OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Dofinansowanie likwidacja barier architektonicznych krzesełka schodowe schodołazy

Dofinansowanie PFRON Likwidacja barier architektonicznych do 95%

Dofinansowanie likwidacja barier architektonicznych krzesełka schodowe oraz schodołazy to nieoceniona i zarazem uniwersalna pomoc dla seniora. Urządzenia te z powodzeniem likwidują bariery architektoniczne w postaci schodów. Windy przyschodowe mają wiele zalet i z łatwością wpasowują się w każde wnętrze. Krzesełko można zamontować prawie na wszystkich schodach.

Ile kosztuje krzesełko schodowe lub schodołaz? Czy da się na nie pozyskać dofinansowanie w ramach PCPR/PFRON?

Dofinansowanie na zakup windy krzesła schodowego dla niepełnosprawnego seniora

Dofinansowanie zakupu krzesełka schodowego windy schodowej dla niepełnosprawnych seniorów i osoby starszej jest mozliwe dlatego, że to często duży wydatek przewyższający ich możliwości finansowe. Większość osób nie wie, że zakup i montaż krzesła schodowego mogą być sfinansowane w ramach dofinansowanie likwidacja barier architektonicznych ze środków PFRON. Cena koszt zakupu montażu krzesła schodowego z dofinansowaniem może być bardzo atrakcyjna za sprawą dofinansowania nawet do 95%.

Krzesełko HomeGlide

Krzesełko na szynie prostej HOMEGLIDE

Winda schodowa Flow X dofinansowanie likwidacja barier

Krzesełko na szynie krzywoliniowej FLOW X

Dofinansowanie na schodołazy gąsienicowe kroczące

Schodołazy natomiast dzielą się na schodołazy gąsienicowe i kroczące. Wśród sprzętów rehabilitacyjnych dla seniora i osób z niepełnosprawnością ruchową oba modele cechują się łatwym użytkowaniem.  Kontakt z nami

Schodołaz kroczący LIFTKAR OUTDOOR SHERPA dofinansowanie likwidacja barier

SCHODOŁAZ KROCZĄCY LIFTKAR UNI

Schodołaz gąsienicowy Vimec T09 dofinansowanie likwidacja barier

SCHODOŁAZ GĄSIENICOWY VIMEC TO9

Schodołaz to urządzenie, które ułatwia transport osób na wózkach inwalidzkich po schodach. Schodołaz może być gąsienicowy lub kroczący, w zależności od sposobu poruszania się po stopniach. Schodołaz może być wyposażony w krzesełko lub platformę, na której można umieścić cały wózek. Schodołaz zapewnia bezpieczeństwo i komfort użytkownikowi dzięki systemowi hamulcowemu, pasom bezpieczeństwa, czujnikom przeszkód i oświetleniu.

Dofinansowanie do zakupu montażu schodołaza

Zakup i montaż schodołaza może być jednak kosztowny dla osoby niepełnosprawnej lub jej rodziny. Dlatego warto skorzystać z możliwości uzyskania dofinansowania z różnych źródeł. Jednym z nich jest Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON), który wspiera osoby niepełnosprawne w zakresie rehabilitacji, aktywizacji zawodowej i społecznej oraz dostosowania warunków życia i pracy. PFRON oferuje dofinansowanie do 95% kosztów zakupu i montażu schodołaza dla osób niepełnosprawnych, które spełniają określone kryteria dochodowe i mają orzeczenie o stopniu niepełnosprawności. Aby ubiegać się o dofinansowanie z PFRON, należy złożyć wniosek wraz z załącznikami w odpowiednim oddziale terenowym funduszu.

Innym źródłem wsparcia finansowego może być Urząd Miasta, który zajmuje się sprawami mieszkańców danego miasta lub gminy. Urząd Miasta może przyznać dofinansowanie do 50% kosztów zakupu i montażu schodołaza dla osób niepełnosprawnych, które są zameldowane na terenie miasta lub gminy i mają orzeczenie o stopniu niepełnosprawności. Aby ubiegać się o dofinansowanie z Urzędu Miasta, należy złożyć wniosek wraz z załącznikami w odpowiednim wydziale urzędu.

Kolejnym sposobem na uzyskanie pomocy finansowej jest skorzystanie z oferty fundacji i organizacji pozarządowych, które działają na rzecz poprawy jakości życia i pomocy osobom potrzebującym. Fundacje i organizacje pozarządowe mogą przyznać dofinansowanie do 100% kosztów zakupu i montażu schodołaza dla osób niepełnosprawnych, które są objęte ich programami lub projektami. Aby ubiegać się o dofinansowanie z fundacji lub organizacji pozarządowej, należy skontaktować się z nimi i dowiedzieć się o warunkach i procedurze ubiegania się o pomoc.

Dofinansowanie do zakupu montażu schodołaza może znacznie obniżyć koszty tego urządzenia i umożliwić osobom niepełnosprawnym lepsze funkcjonowanie w codziennym życiu. Schodołaz to rozwiązanie dla osób z ograniczoną mobilnością, które chcą pokonywać schody bez trudu i ryzyka. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o schodołazach, zapraszamy do odwiedzenia strony https://homeglide.pl/dofinansowanie/, gdzie znajdziesz więcej informacji o rodzajach, zaletach i cenach schodołazów.

Dofinansowanie na windy krzesełka schodowe

Jak pozyskać dofinansowanie na krzesełko schodowe?

Ze środków PFRON za pośrednictwem PCPR, MOPR, MOPS istnieje możliwość uzyskania dofinansowania likwidacji barier architektonicznych nawet do 95% wartości krzesełek wind schodowych lub schodołazów. W tym celu należy najpierw wykonać kosztorys inwestycji (tu służymy naszą pomocą). Następnie wypełnić właściwy wniosek o likwidację barier i złożyć go w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie, Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie lub Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej właściwym miejscu zamieszkania osoby niepełnoprawnej lub seniora.

Krezesło schodowe winda dofinansowanie do 95%

Środki finansowe na realizacje zadania likwidacji barier pochodzą z instytucji państwowych, takich jak PFRON.

Krzesło schodowe dla seniora

Dla kogo przewidziane jest dofinansowanie?

Ze wsparcia skorzystają te osoby, których niepełnosprawność nie pozwala na swobodne poruszanie się po schodach lub jest utrudniona ze względu na stan zdrowia. Wysokość przyznanego dofinansowania będzie uzależniony od sytuacji materialnej wnioskodawcy, stopnia jego niepełnosprawności, warunków socjalnych i innych czynników.

 

Dofinansowanie likwidacja barier krok po kroku

Dofinansowanie ze środków PFRON na likwidację barier architektonicznych w związku z indywidualnymi potrzebami osób niepełnosprawnych

Osoby niepełnosprawne uzyskują pomoc do 95% kosztów poniesionych na zakup takiego urządzenia. Ważnym czynnikiem jest okres w jakim wnioskujemy. Wcześniej złożony wniosek, to większa szansa na pozyskanie dofinansowania, ponieważ mogą one być rozpatrywane w kolejności. Najlepiej udać się do danej instytucji już z początkiem nowego roku, wtedy też powyższe instytucje zaczynają przyjmować wnioski na nowy rok.

Dofinansowania likwidacja barier PDF

Odwiedź nasze profile społecznościowe