Schodołaz gąsienicowy Vimec TO9 z wózkiem inwalidzkim

Schodołazy pomoc w pokonywaniu schodów osobom niepełnosprawnym

20 kwietnia, 2023 4:11 pm Published by

Schodołazy pomoc w pokonywaniu schodów osobom niepełnosprawnym ruchowo oraz seniorom. Schodołazy gasienicowe i kroczące osobowe są to urządzenia mobilne, elektryczne dzięki którym możliwe jest pokonywanie schodów prostych lub zabiegowych przez osoby na wózku. Są wyposażone w wygodne siedzisko lub pozwalające na doczepienie wózka inwalidzkiego.

Osoby niepełnosprawne powinny korzystać z ułatwień, jakie oferują firmy zajmujące się produkcją sprzętu rehabilitacyjnego urządzeń typu schodołaz dla osób o ograniczonej ruchomości? Trudności z poruszaniem się to nie tylko problem tych, którzy doznali wypadków, ale to też seniorzy, którzy coraz muszą liczyc na pomoc opiekunów. Często wystarczy wyposażyć ich jednak w odpowiedni sprzęt rehabilitacyjny, jak np. krzesełko przyschodowe czy schodołaz kroczący, aby mogli łatwo pokonywać schody, albo opuszczać dom kiedy mają na to ochotę.

Schodołazy gasienicowe i kroczące pomogą niepełnosprawnym i seniorom

Schodołazy to specjalistyczne urządzenia, które umożliwiają przemieszczanie się po schodach osobom z ograniczeniami ruchowymi lub pracownikom zajmującym się przewozem ciężkich ładunków po schodach. Istnieją dwa rodzaje schodołazów: gąsienicowe i kroczące.

Schodołaz gąsienicowy SA-2 udźwig max 150 kg z pasażeremSchodołazy gąsienicowe to urządzenia wyposażone w specjalne, gumowe gąsienice, które przyczepione są do stopni schodów. Dzięki temu urządzenie porusza się równomiernie i stabilnie po schodach, zapewniając bezpieczeństwo użytkownika. Schodołazy gąsienicowe pozwalają na przewóz ładunków o wadze do 300 kg, co czyni je idealnym rozwiązaniem dla firm transportowych oraz dla osób, które potrzebują pomocy w przemieszczaniu się po schodach.

 

Schodołaz kroczący LIFTKAR OUTDOOR SHERPA dofinansowanie likwidacja barierSchodołazy kroczące, zwane również schodołazami kołowymi, są wyposażone w specjalne koła, które przyczepione są do stopni schodów. Dzięki temu urządzenie porusza się po schodach, przypominając ruch człowieka. Schodołazy kroczące pozwalają na przewóz ładunków o wadze do 150 kg i są idealnym rozwiązaniem dla firm transportowych oraz osób, które potrzebują pomocy w przemieszczaniu się po schodach.

Schodołazy są bardzo przydatnymi urządzeniami, które ułatwiają przemieszczanie się po schodach osobom z ograniczeniami ruchowymi oraz pracownikom zajmującym się transportem ciężkich ładunków. Urządzenia te są łatwe w obsłudze i charakteryzują się wysoką trwałością i niezawodnością. W przypadku schodołazów gąsienicowych, ich zastosowanie jest szczególnie przydatne w przypadku schodów kręconych lub o nieregularnych stopniach, gdzie korzystanie z krzesełka schodowego może być utrudnione lub niemożliwe.

Scchodołazy dofinansowanie PCPR MOPR MOPS na Likwidację barier architektonicznych

Schodołaz gąsienicowy Vimec T09 dofinaansowanie likwidacja barierNie bez znaczenia pozostaje fakt, że urządzenia typu schodołazy nie sa tanie. Jednak tu z pomoca przychodzą takie instytucje jak: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie lub Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Z powyższych instytucji osoby niepełnosprawne ruchowo oraz seniorzy posiadający orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym lub umiarkowanym mogą otrzymać dofinansowanie na schodołaz. Pomoc finansowa, dofinansowanie jaką oferuje PCPR na likwidację barier architektonicznych jest znaczna ponieważ może być do 95% kwoty zakupu schodołaza.

Podsumowując, schodołazy to innowacyjne urządzenia, które ułatwiają przemieszczanie się po schodach osobom z ograniczeniami ruchowymi oraz pracownikom zajmującym się transportem ciężkich ładunków. Dostępność schodołazów gąsienicowych i kroczących pozwala na wybór odpowiedniego urządzenia, które najlepiej odpowiada potrzebom użytkownika. Oba rodzaje urządzeń są łatwe w obsłudze i charakteryzują się wysoką trwałością i niezawodnością. Niezależność daje ogromny komfort psychiczny seniorom i osobom niepełnosprawnym ruchowo. W sytuacji kiedy mają one świadomość, że można się samodzielne poruszać, bez pomocy innych daje im poczucie komfortu. Osoby starsze i niepełnosprawne ruchowo rzadko maja to poczucie, ponieważ często są zdane na opiekuna. Likwidowanie barier architektonicznych powinna być dostępna dla wszystkich. Jednak wciąż jeszcze wiele osób o ograniczonej mobilności jest zamkniętych w swoich mieszkaniach, nie mogą pokonać schodów, które oddzielają ich od świata zewnętrznego. Jednym ze sposobów zmiany tego stanu jest urządzenie takie jak  schodołaz kroczący lub gąsienicowy. Za pomocą schodołazów które ułatwiają normalne funkcjonowanie i sprawiają, że niepełnosprawni odpiskują namiastkę niezależności.

Tags: , ,

Categorised in:

This post was written by mazamed

Call Now Button